Class 1 SX1 Expert Class Group A

  1. Harith Noah (TVS Racing, TVS RTR250)
  2. CD Jinan (Kerala, KX250F)
  3. Rugved Barguje (TVS Racing, TVS RTR250)
  4. Abdul Waheed Tanveer (TVS Racing, TVS RTR 250)
  5. Suhail Ahmed (Bangalore, KTM350)

 

Class 2 Novice Group C Moto 1

  1. Mahesh VM (Thrissur, Hero Impulse)
  2. Kali Mohan (Dindigul, Hero Impulse)
  3. Fabin Jose (Cochin, Hero Impulse)
  4. Jas David (Jaipur, Hero Impulse)
  5. Venkatesh Shetty (Mumbai, Hero Impulse)

 

Class 4 Locals Group B

  1. Zabi Mulla (Goa, Hero Impulse)
  2. Ankush Rao (Goa, Hero Impulse)
  3. Adarsh Kandu (Goa, Yamaha RX135)
  4. Altaf Lattiwale (Goa, TVS RTR100)
  5. Askar Ali (Goa, Hero Impulse)

 

Class 5 Indian Experts Group C

  1. Jagdeesh Kumar (Coimbatore, Hero Impulse)
  2. R Natraj (TVS Racing, TVS RTR180)
  3. Stephen Raj (Coimbatore, Hero Impuse)
  4. Mahesh VM (Thrissur, Hero Impulse)
  5. Rajendra RE (TVS Racing, TVS RTR)

 

Class 6 Private Experts Group C

  1. Naresh VS (Bangalore, Hero Impulse)
  2. Mahesh VM (Thrissur, Hero Impulse)
  3. Suhail Ahmed (Bangalore, Hero Impulse)
  4. Stephen Raj (Coimbatore, Hero Impuse)
  5. Jas David (Jaipur, Hero Impulse)

 

Class 7 SX2 Group A:

  1. Sajith ES (Thrissur, KX250)
  2. Prithvi Singh (Chandigarh, KX250F)
  3. Adnan Ahmed (Mangalore, YZ125)
  4. Maninder Singh Prince (Delhi, Yamaha YZ250F)
  5. Zain Khan (Mumbai, KX250)

 

Class 8 Junior SX Group A/B/C/D:

  1. Yuvraj Kondedeshmukh (Pune, KTM 85SX)
  2. Prajwal V (Bangalore KTM 85SX)
  3. Aadil Correya (Cochin, XP125)
  4. Karan Karle (Pune, KTM 65SX)
  5. Jitendra Sangave (Kolhapur, KTM 65SX)

Class 1 SX1 Expert Class Group A

1. Harith Noah (TVS Racing, TVS RTR250) (20, 20) 40;

2. CD Jinan (Thrissur, KX250F) (17, 17) 34,

3. Rugved Barguje (TVS Racing, TVS RTR250) (15, 13) 28;

4. Abdul Waheed Tanveer (TVS Racing, TVS RTR 250) (11, 15) 26;

5. Adnan Ahmed (Mangalore, YZ125) (13, 11) 24

Class 2 Novice Group C Moto 1

1. Mahesh VM (Thrissur, Hero Impulse) 20

2. Kali Mohan (Dindigul, Hero Impulse) 17

3. Irfan Pasha (TVS Racing, TVS RTR) 15

4. Stephen Raj (Coimbatore, Hero Impulse) 13

5. Sachin D (Bangalore, Hero Impulse) 11

Class 5 Indian Experts Group C

1. Jagdeesh Kumar (Coimbatore, Hero Impulse) 20

2. Suhail Ahmed (Bangalore, Hero Impulse) 17

3. Mahesh VM (Thrissur, Hero Impulse) 15

4. Stephen Raj (Coimbatore, Hero Impuse) 13

5. Rajendra RE (TVS Racing, TVS RTR) 11

Class 6 Private Experts Group C

1. Jagdeesh Kumar (Coimbatore, Hero Impulse) 20

2. Mahesh VM (Thrissur, Hero Impulse) 17

3. Kalimohan M (Dindigul, Hero Impulse) 15

4. Vikram Sekhar (Coimbatore, Hero Impulse) 13

5. Stephen Raj (Coimbatore, Hero Impuse) 11
Class 7 SX2 Group A

1. Adnan Ahmed (Mangalore, YZ125) (20, 17) 37

2. Suhail Ahmed (Bangalore, KTM 350) (15, 20) 35

3. Sajith ES (Thrissur, KX250) (13, 15) 28

4. Prithvi Singh (Chandigarh, KX250F) (17, 9) 26

5. Jatin Jain (Nagpur, KTM 350) (9, 13) 22
Class 8 Junior SX Group A/B/C/D

1. Aadil Correya (Cochin, XP125) 37

2. Yuvraj Kondedeshmukh (Pune, KTM 85SX) 35

3. Prajwal V (Bangalore KTM 85SX) 30

4. Ikshan Shanbag (Satara, KTM 65SX) 22

5. Sarthak Chavan (Pune, KTM 65SX) 22
Class 4 Locals Group B

1. Jagdeesh Kumar (Coimbatore, Hero Impulse) 20

2. Kalimohan M (Coimbatore, Hero Impulse) 17

3. Asaruddin S (Coimbatore, Hero Impulse) 15

4. Vikram Sekhar (Coimbatore, Hero Impulse) 13

5. Hasim K (Coimbatore, Hero Impulse) 11

Class 1 SX1 Expert Class Group A

  1. CD Jinan (Thrissur, Kawasaki KX250F) (20, 17) 37
  2. Harith Noah (TVS Racing, TVS RTR300) (13, 20) 33
  3. Abdul Waheed Tanveer (TVS Racing, TVS RTR 300) (15, 15) 30
  4. Javed Shaikh (Goa, Yamaha YZ) (17, 11) 28
  5. Yash Pawar (TVS Racing, TVS RTR300) (11, 13) 24

Overall points

  1. Harith Noah 110
  2. CD Jinan 106
  3. Abdul Waheed Tanweer 82

Class 2 Novice Group C Moto 1

  1. Imran Pasha (TVS Racing, TVS RTR) 20
  2. Hafeez Ahmed (Tumkur, Hero Impulse) 17
  3. Rajendra RE (TVS Racing, TVS RTR) 15
  4. Kali Mohan (Dindigul, Hero Impulse) 13
  5. Mahesh VM (Thrissur, Hero Impulse) 11

Overall points

  1. Mahesh VM 51
  2. Kalimohan 47
  3. Imran Pasha 36

Class 5 Indian Experts Group C

  1. R Natraj (TVS Racing, TVS RTR) 20
  2. Mahesh VM (Thrissur, Hero Impulse) 17
  3. Kali Mohan (Dindigul, Hero Impulse) 15
  4. Rajendra RE (TVS Racing, TVS RTR) 13
  5. Imran Pasha (TVS Racing, TVS RTR) 11

Overall points

  1. Mahesh VM 45
  2. R Natraj 42
  3. Jagdeesh Kumar 40

Class 6 Private Experts Group C

  1. Mahesh VM (Thrissur, Hero Impulse) 20
  2. Jagdeesh Kumar (Coimbatore, Hero Impulse) 17
  3. Kalimohan M (Dindigul, Hero Impulse) 15
  4. Anwar Killedar (Goa, Hero Impulse) 13
  5. Jas David (Jaipur, Hero Impulse) 11

Overall points

  1. Mahesh VM 54
  2. Jagdeesh Kumar 47
  3. Naresh VS 29

Class 7 SX2 Group A

  1. Adnan Ahmed (Mangalore, YZ125) (17, 20) 37
  2. Prithvi Singh (Chandigarh, Kawasaki KX250F) (20, 13) 33
  3. Sarath Mohan (Thrissur, Kawasaki) (11, 15) 26
  4. MS Prince (Delhi, Yamaha YZ250) (7, 17) 24
  5. Sajith ES (Thrissur, Kawasaki KX250) (13, 10) 23

Overall points

  1. Adnan Ahmed 104
  2. Sajith ES 91
  3. Prithvi Singh 91

Class 8 Junior SX Group A/B/C/D (average of 2 Motos)

  1. Yuvraj Kondedeshmukh (Pune, KTM 85SX) 20
  2. Aadil Correya (Cochin, KX100) 17
  3. Karan Karle (Pune, CRF150) 15
  4. Ikshan Shanbag (Satara, KTM 65SX) 12
  5. Rajesh Khatri (Mumbai, KTM 65SX) 10

Overall points

  1. Yuvraj Kondedeshmukh,
  2. Aadil Correya 50,
  3. Karan Karle 36.

Class 4 Locals Group B:

  1. Jas David (Jaipur, Hero Impulse) 20
  2. Raju Mathur (Jaipur, Hero Impulse) 17
  3. Asif Gaur (Jaipur, Hero Impulse) 15
  4. Ravikant Sharma (Jaipur, Hero Impulse) 13
  5. Anshu Sharma (Jaipur, Hero Impulse) 11

Class 1 SX1 Expert Class Group A

  1. Harith Noah (TVS Racing, TVS RTR300)
  2. CD Jinan (Thrissur, Kawasaki KX250F)
  3. Javed Shaikh (Goa Kawasaki KX250F)

 

Class 2 Novice Group C Moto 1

  1. Imran Pasha (TVS Racing, TVS RTR) 20
  2. Mahesh VM (Thrissur, Hero Impulse) 11
  3. Rajendra RE (TVS Racing, TVS RTR) 15

 

Class 5 Indian Experts Group C

  1. Mahesh VM (Thrissur, Hero Impulse)
  2. R Natraj (TVS Racing, TVS RTR)
  3. Imran Pasha (TVS Racing, TVS RTR)

 

Class 6 Private Experts Group C

  1. Mahesh VM (Thrissur, Hero Impulse)
  2. Jagdeesh Kumar (Coimbatore, Hero Impulse)
  3. Amal Verghese (Kochi, Hero Impulse)

 

Class 7 SX2 Group A

  1. Syed Rehman (Mumbai,Suzuki RM)
  2. Adnan Ahmed (Mangalore, YZ125)
  3. Sajith ES (Thrissur, Kawasaki KX250)

 

Class 8 Junior SX Group A/B/C/D

  1. Yuvraj Kondedeshmukh (Pune, KTM 85SX)
  2. Aadil Correya (Cochin, KX100)
  3. Karan Karle (Pune, CRF150)

Class 1 SX1 Expert Class Group A

  1. Harith Noah (TVS Racing, TVS RTR250)
  2. CD Jinan (Kerala, KX250F)
  3. Sajith ES (Thrissur, KX250)
  4. Rugved Barguje (TVS Racing, TVS RTR250)
  5. Javed Shaikh (Goa, KX250)

Class 2 Novice Group C Moto 1

  1. Kali Mohan (Dindigul, Hero Impulse)
  2. Imran Pasha (TVS Racing, TVS RTR)
  3. Mahesh VM (Thrissur, Hero Impulse)
  4. Jnkush Rao (Goa, Hero Impulse)
  5. Rajendra RE (TVS Racing, TVS RTR)

Class 4 Locals Group B

  1. Narendra Pawar (TVS Racing, TVS RTR)
  2. Syed asif Ali (TVS Racing, TVS RTR)
  3. Nihar Kaariya (Indore, Hero Impulse)
  4. Rajeev Chouhan (Indore, RX-135)
  5. Vinit Sharma (Indore, Hero Impulse)

Class 5 Indian Experts Group C

  1. Imran Pasha (TVS Racing, TVS RTR)
  2. Mahesh VM (Thrissur, Hero Impulse)
  3. Jagaeesh Kumar (Coimbatore, Hero Impuse)
  4. Kali Mohan (Dindigul, Hero Impulse)
  5. Syed asif Ali (TVS Racing, TVS RTR)

Class 6 Private Experts Group C

  1. Mahesh VM (Thrissur, Hero Impulse)
  2. Jagaeesh Kumar (Coimbatore, Hero Impuse)
  3. Narendra Pawar (TVS Racing, TVS RTR)
  4. Kali Mohan (Dindigul, Hero Impulse)
  5. Anwer Kiliedar (Goa, Hero Impulse)

Class 7 SX2 Group A:

  1. Sajith ES (Thrissur, KX250)
  2. Adnan Ahmed (Mangalore, YZ125)
  3. Maninder Singh Prince (Delhi, Yamaha YZ250F)
  4. Prithvi Singh (Chandigarh, KX250F)
  5. Jatin Jain (Nagpur, KTM-350)

Class 8 Junior SX Group A/B/C/D:

  1. Yuvraj Kondedeshmukh (Pune, KTM 85SX)
  2. Karan Karle (Pune, KTM 65SX)
  3. Aadil Correya (Cochin, XP125)
  4. Ishkan Shabhag (Saara KTM 65SX)
  5. Sarthak Chavan (Pune, KX-100)

Class 9 SX International Group A:

  1. Aleksandr Tonkov (Russia, KTM-350)
  2. Todd Bannister (USA, TVS RTR 250)
  3. Alexander Ivanyutin (Russia, TVS RTR-250)
  4. Shawn Yarbrough ( USA TVS RTR-250)
  5. David Pulley (USA KTM-350)

Class 1 SX1 Expert Class Group A

  1. Harith Noah (TVS Racing, TVS RTR250)
  2. CD Jinan (Kerala, KX250F)
  3. Javed Shaikh (Goa, KX250)

 

Class 2 Novice Group C Moto 1

  1. Kali Mohan (Dindigul, Hero Impulse)
  2. Mahesh VM (Thrissur, Hero Impulse)
  3. Imran Pasha (TVS Racing, TVS RTR)

 

Class 4 Locals Group B

  1. Pinkesh Thakkar (Pune, Hero Impulse)
  2. Aakash Satpute (TVS Racing, TVS RTR)
  3. Sachin Ghorpade (Kolhapur, Hero Impulse)

 

Class 5 Indian Experts Group C

  1. Mahesh VM (Thrissur, Hero Impulse)
  2. Imran Pasha (TVS Racing, TVS RTR)
  3. Jagaeesh Kumar (Coimbatore, Hero Impuse)

 

Class 6 Private Experts Group C

  1. Mahesh VM (Thrissur, Hero Impulse)
  2. Kali Mohan (Dindigul, Hero Impulse)
  3. Jagaeesh Kumar (Coimbatore, Hero Impuse)

 

Class 7 SX2 Group A

  1. Prithvi Singh (Chandigarh, KX250F)
  2. Adnan Ahmed (Mangalore, YZ125)
  3. Sajith ES (Thrissur, KX250)

 

Class 8 Junior SX Group A/B/C/D:

  1. Yuvraj Kondedeshmukh (Pune, KTM 85SX)
  2. Prajval V(Banglore,KTM 85)
  3. Karan Karle (Pune, KTM 65SX)

 

Class 9 SX International Group A:

  1. Aleksandr Tonkov (Russia, KTM-350)
  2. Vitaly Gusev (Russia, KTM-350)
  3. Todd Bannister (USA, TVS RTR 250)